3/27/2017

Niebieska Natura Rzeczy

Drzewa robią sie coraz bardziej zielone a niebo coraz częściej jest przepięknie niebieskie. Podobnie zrobiło się ostatnio w Naturze Rzeczy. Od manipurowych poduch z drzewami i niebieskich obrazów wykonanych techniką cyjanotypii.
Natura Rzeczy to wspaniałe miejsce, które po powrocie do Wrocławia przyciągnęło mnie jako pierwsze. Jak piszą na swojej stronie "Natura Rzeczy to pierwszy we Wrocławiu Concept Store/ Galeria promująca młody, polski design i sztukę. Skupiony wokół ekologicznej, minimalistycznej, a przede wszystkim funkcjonalnej, ideii sztuki użytkowej." Mnie w ich opisie najbardziej podoba się ten fragment "Produkty prezentowane w Galerii to przedmioty wytworzone od serca dla serca, przez polskich twórców. Produkty tworzone w ideii ekologii i indywidualnej, twórczej ekspresji każdego z projektantów. Przedmioty tworzone z potrzeby piękna i chęci dzielenia się nim."
W Naturze Rzeczy, zarówno w sklepie stacjonarnym jak i on-line można obejrzeć i zakupić pierwsze prace wykonane metodą cyjanotypii, z serii "Blue Leaves" i "Lunaria". Na papierze lub na tkaninie. 

Oprócz obrazów graficznych metodą tą można wykonać również odbitki zdjęć analogowych lub cyfrowych na papierze i na tkaninie. Jeśli masz ochotę na niebieski portret lub ulubiony krajobraz, wystarczy, że prześlesz do mnie wybrane zdjęcia cyfrowe w plikach jpg w dużym romarze. Ocenię które zdjęcia nadają się pod kątem technicznym na przygotowanie do procesu cyjanotypii i wspólnie ustalimy dalsze szczegóły. Tutaj przykład portretu na tkaninie i na papierze. 


 Dla zainteresowanych poznaniem techniki krok po kroku wspólnie z Naturą Rzeczy przygotowujemy letnie WARSZTATY CYJANOTYPII. Zachęcam do śledzenia strony na Facebooku

Więcej na temat techniki cyjanotypii można przeczytać w poście Cyjanotypia My Love.
Fotografie na stronie autorstwa: Natura Rzeczy, Słwek Przerwa, Manipura.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Manipura Style , Blogger